AdDisclaimer

Young Champions Auction: veelbelovende beloften

Het staat als een paal boven water: De Young Champions Auction wordt een begrip in het paardenlandschap. Dat heeft alles te maken met het engagement en enthousiasme van vier vrienden die gepassioneerd zijn door de sport en de handel. Jos Verlooy en Kevin Jochems zijn topsporters, Dave Vermandel en Brent Onsia zijn topruiters die jonge paarden scouten en opleiden. Ze vonden elkaar en sloegen de handen in elkaar om een brug te bouwen van jong paard naar topsportpaard.

‘Om de continuïteit in de sport te verzekeren, moet je constant op zoek naar jong talent’, vertellen Jos Verlooy en Kevin Jochems, die daarvoor kunnen terugvallen op een uitgebreid netwerk. ‘Zo zien we honderden paarden en dat bracht ons op het idee om een collectie samen te stellen voor een veiling.’

De Young Champions Auction was geboren en ging vorig jaar in première. Het werd een succes en was voor herhaling vatbaar. Nieuw dit jaar was dat de online veiling simultaan verliep met een live event. ‘Ik wil nu eenmaal contact met de mensen’, vertelt Verlooy: ‘het moest een gezellig informeel live event worden, zeker geen VIP gebeuren.’

Dave Vermandel onderschrijft de meerwaarde: ‘we wilden onze eerste klanten van vorig jaar iets teruggeven tijdens een reünie. Het menselijk contact is belangrijk en we stellen vast dat veel klanten van vorig jaar opnieuw gekocht hebben. Dat was een bevestiging dat ons concept werkt. Online sta je verder van je klant, in een live setting creëer je betere vertrouwensbanden. Vandaar ook het informeel karakter. Het lieve gebeuren zagen we als een zomerbar.’

Jos Verlooy sluit zich daar bij aan: ‘alles verliep in een gemoedelijke en ongedwongen sfeer. Zo handel je in vertrouwen. We zijn nieuw op de veilingmarkt en moeten onze naam maken. Na twee edities hebben we al een goede naam verworven.’

[[{"fid":"122341","view_mode":"default","type":"media","link_text":null,"attributes":{"alt":"team_foto.jpg","title":"team_foto.jpg","height":2031,"width":3046,"style":"height:2031px; width:3046px","class":"file-default media-element"}}]]

Brent Onsia sluit zich daarbij aan: ‘potentiële kopers kunnen de paarden zien en zelfs proberen. We verstrekken correcte informatie en dat wordt geapprecieerd. What you see is what you get. Ons nieuw concept van een live veiling was een schot in de roos. De grote meerderheid van de paarden werd live gekocht.’

Jos Verlooy heeft daar nog een andere verklaring voor: ‘naast de vertrouwensband met de klanten, hebben we ook een gans jaar jonge champions gescout. Dat maakt onze collectie ook zo sterk. We kennen de paarden door en door en kunnen daardoor de potentiële nieuwe eigenaar perfect informeren. Dat maakt ons aanbod geloofwaardig.’

Kevin Jochems treedt Jos bij: ‘er zijn veel veilingen, vooral van veulens. Wij willen onze klanten een high potential jong paard aanbieden dat streng medisch gescreend en gekeurd is. We bieden paarden aan waar we heel goed van weten wat ze in hun mars hebben en dat  communiceren we aan de potentiële kopers. Als je paarden enkele maanden op stal hebt, ken je hun karakters en persoonlijkheid, hun leergierigheid en werkwilligheid. Dat is belangrijke informatie die we kunnen meegeven. We weten precies wat we verkopen.’

Dave Vermandel: ‘de geloofwaardigheid van onze veiling zit hem in het feit dat we de paarden zelf gekocht hebben. Alsof ze voor onszelf zouden zijn. Het zijn dus stuk voor stuk paarden die we zelf willen rijden omdat ze de moeite zijn om er tijd en energie in te steken.’

Events

Lastste nieuws

Lastste nieuws