AdDisclaimer
//

ESHA: "Elke 10 dagen online veiling met 10 paarden"

Copyright: Hippofoto - Dirk Caremans

De veilingorganisatie ESHA (European Sport Horse Auction) heeft een alternatief bedacht voor de veilingen die normaliter op het programma stonden. De komende maanden worden er om de 10 dagen telkens 10 paarden geveild. Te beginnen in mei met een groepje sportpaarden en goedgekeurde hengsten.

“Door de hele toestand hebben we een paar weken geleden de koppen bij elkaar gestoken omdat we denken dat tot september geen normale veiling mogelijk is,” zegt organisator Dennis Swennen. De ESHA kwam tot nu toe op verschillende plaatsen in Nederland en België tot 16 live-veilingen waarin zo’n 800 paarden verkocht zijn.

“Ook nu voor april hadden we er al zo’n 150 geselecteerd: dressuur, vrij springen en springen onder het zadel. Een deel daarvan gaan we nou weer verkopen, maar dan online. We hebben eerst de website aan laten passen en nu zijn we klaar om uit de startblokken te schieten. We hebben al vaker gedacht om het te doen, ook toen we live veilden, die gedachte is nu in de stroomversnelling gekomen. En ook omdat we ons heel erg vervelen en we toch heel veel paarden kennen…..”

De eerste veilingpaarden staan vanaf 10 mei online. De veiling ervan wordt geopend op 20 mei en loopt af op zondagavond 24 mei om 20.00 uur. Dennis Swennen: “We gaan van start met een zeer exclusief groepje van sportpaarden en gekeurde hengsten. Het tweede groepje wordt waarschijnlijk een groep jonge paarden die in het vrij-springen gezien kunnen worden. We gaan er ook vanuit dat we deze zomer een mooi aantal veulens kunnen veilen. Zoals we dat gewend zijn, is alles van deze paarden bekend, alles is op de website te bekijken, ook de veterinaire rapporten.”

“Het veilen van telkens 10 paarden heeft veel voordelen. De eerste groep komt samen in Schijndel waar de mensen ze ook mogen komen proberen. Als ze de regels respecteren. Met 10 paarden kun je ook de tijd nemen om de mensen goed te begeleiden en hebben de mensen ook de tijd om te kijken. We denken dat we hiermee ook heel veel ruiters en handelaren triggeren want ik weet dat sommigen zich behoorlijk vervelen nu.”

Eigenaren die paarden in willen brengen, kunnen daarvoor contact opnemen met Dennis Swennen via 0032 496 651389: “Dan ga ik het paard op een veilige manier inspecteren. We willen als veiling zeker weten dat het op alle mogelijke manieren correct is wat aangeboden wordt. We krijgen genoeg aanvragen, ook uit Duitsland en Frankrijk om paarden in te brengen. Een enkele keer kunnen ze ook daar uitgeprobeerd worden. Wanneer is de veiling een succes? Als we onze mentaliteit kunnen volgen: het is zoals het is, geen grote verhalen, realiteit!”

Events

Lastste nieuws

Lastste nieuws