AdDisclaimer
//

Paul Schockemöhle: "Gelukkig zijn er nog de online veilingen"

Copyright: Hippofoto - Dirk Caremans

Er is veel veranderd de afgelopen maanden… Een half jaar geleden had niemand zich kunnen inbeelden dat een virus als COVID-19 zo’n ingrijpende gevolgen met zich kon meebrengen. Ook de handel ziet er anno 2020 compleet anders uit…

Geen reizen

Nu COVID-19 er voor heeft gezorgd dat reizen onmogelijk is, ligt ook de buitenlandse handel grotendeels plat. Ook Paul Schockemöhle ondervindt het aan de levende lijve: “Normaal verkoop ik zo'n 95 % van mijn paarden naar het buitenland, maar nu het niet mogelijk is om de paarden te proberen, ligt dat volledig op zijn gat. Gelukkig waren we al gestart met online veilingen. Daarvoor doen we trouwens al lange tijd beroep op Hippomundo!”

“Dit jaar verwacht ik zo’n 1000 veulens, dus in deze crisis zijn onze online veilingen belangrijker dan ooit. Gelukkig blijft dat ook goed lopen. Om de week bieden we een 10 tot 15-tal talentvolle jonge paarden aan. Naast enkele foto’s en springvideo’s tonen we ook de Hippomundo Black Type-pedigree van alle jonge paarden. Zo kan een potentiële klant een goed geïnformeerde keuze maken. Goede informatie is nu belangrijker als ooit!”

Belgian Horse Trading

Ook de familie Spits-De Winter kiest ervoor om ondanks de alledaagse onzekerheid toch online te veilen. “We zijn vorig jaar met Belgian Horse Trading gestart,’ start Kristel Ceulemans haar verhaal. “Via dit online veilingplatform willen we de wereld voor iedereen openstellen. Jonge beloftevolle springpaarden, amateur springpaarden, wedstrijdpony’s, schoolmasters, … We proberen een goede variatie te voorzien waarbij klanten aan eerlijke prijzen in vertrouwen kunnen kopen.

Al voor de corona-crisis hadden we twee veilingen gepland voor dit voorjaar. Eentje van schoolmasters en pony's en eentje van jonge paarden en elite paarden. Hun foto’s en video’s waren al lang voor de crisis gemaakt. Toen bekend werd dat alle evenementen afgelast werden en alle niet-essentiële verplaatsingen verboden werden, hebben we wel eventjes met ons handen in het haar gezeten. Voor de jonge paarden hadden we namelijk een presentatiemoment voorzien tijdens onze jaarlijkse Groentenjumping. Daar komt veel paardenvolk samen en dat leek ons het ideale moment om onze interessante collectie voor te stellen. Maar voor de schoolmasters en ponys hadden we nog een groter probleem, want die veiling was al eind maart en dus wisten we zeker dat deze paarden en ponys niet geprobeerd konden worden…”

“We hebben toen de koppen samen gestoken en creatief gedacht. We zouden proberen om mensen zo veel mogelijk telefonische informatie te geven, maar dat zouden we anders ook doen. Dus hoe konden we mensen nog wat extra vertrouwen geven, om een paard te kopen zonder hem te kunnen proberen? We hebben toen besloten dat we kopers het recht zouden geven om op afspraak onder begeleiding hun paard uit te proberen. Als het gevoel niet goed was, mocht de verkoop geannuleerd worden. We wisten dat dat een risico zou inhouden, omdat er paarden daardoor misschien toch niet meer verkocht zouden worden. Maar dat was een service die we graag wilden bieden. We staan achter onze selectie en daar zijn we trots op.”

“Voor de jonge paardenveiling, die nu loopt van 10 tot 14 april, hadden we gehoopt dat paarden proberen wel al een mogelijkheid ging zijn, maar helaas. Toch hebben we besloten om even zeer te veilen. Het zijn talentvolle jonge paarden en met de video’s, foto’s en Hippomundo Black Type pedigrees proberen we een koper zo veel mogelijk informatie toe te reiken. Daarnaast zijn we telefonisch bereikbaar voor een eerlijk advies! We staan achter onze veiling en hebben er dan ook vertrouwen in. We moeten vooruit en het zijn uitdagende tijden voor iedereen, maar we geloven dat online veilingen de toekomst zijn.”

[[{"fid":"15995","view_mode":"default","type":"media","link_text":null,"attributes":{"alt":"ceulemans_k-zuid19n13666.jpg","title":"ceulemans_k-zuid19n13666.jpg","height":400,"width":600,"style":"height:400px; width:600px","class":"file-default media-element"}}]]

Everse & Waldman

Ook Mario Everse en Alan Waldman geloven in de online filosofie. Zij zetten afgelopen week Youhorse.Auction op. “Al voordat de crisis uitbrak was de interesse al gewekt om een online veiling op te zetten, een idee dat afgelopen weken in een stroomversnelling kwam,” legt Everse uit. “De internationale handel is teruggelopen nu de concoursen stilliggen, de passagiersvluchten zijn geschrapt, klanten thuis blijven en exportpapieren moeilijker te verkrijgen zijn. Kortom, de stallen blijven wat voller en er gaan ook dit jaar weer veel veulens geboren worden, dus we wilden graag onze kans wagen.”

“We hebben inmiddels honderden jonge paarden, maar onvoldoende infrastructuur om ze allemaal een goede opleiding te geven”, vult Alan Waldman aan. “Wij denken dat dit een goede kans is om bij ons een ruwe diamant te kopen. Deze paarden kunnen uitgroeien tot iets heel waardevols. Voor de sport, de fokkerij of met het oog op de handel later. In onze eerste collectie zullen we zo’n veertig twee- en driejarige virtueel aanbieden.”

Een ding is dus zeker… De paardenhandel zal er na deze coronacrisis nooit meer hetzelfde uitzien.

Bron: Hippomundo - Nathalie de Martin

[[{"fid":"15996","view_mode":"default","type":"media","link_text":null,"attributes":{"alt":"everse_m-gene18n4882.jpg","title":"everse_m-gene18n4882.jpg","height":400,"width":600,"style":"height:400px; width:600px","class":"file-default media-element"}}]]

Events

Lastste nieuws

Lastste nieuws